Aerodesign – co to?

aerodesign logoSekcja Aero Design Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zrzesza pasjonatów lotnictwa, którzy swoją pasję do samolotów i myśl inżynierską zamieniają na rzeczywiste projekty bezzałogowych statków powietrznych, aby następnie reprezentować Uczelnię na międzynarodowych zawodach 

Aero Design to zawody w których celem jest wyłonić ekipę która zbuduje samolot zdolny podnieść największy ciężar. Aero Design jest serią zawodów, organizowanych przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu Society of Automotive Engineers (SAE). W konkursie biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Uczestnicy zawodów mają co roku stają przed wyzwaniem polegającym na zaprojektowaniu i zbudowaniu samolotu zgodnym z wymogami. Wielkość samolotu i napędzającego go silnika są ściśle określone regulaminem, który co roku jest odrobinę zmieniany, by zapobiec przyjeżdżaniu na zawody z tym samym modelem i zmusić studentów do projektowania nowych konstrukcji.

Zawody odbywają się w Stanach Zjednoczonych (edycja WEST i EAST), w Brazylii oraz Meksyku.

Dzięki uczestnictwie w zawodach Aero Design dowiadujemy się nie tylko jak projektować urządzenia latające, rozwijamy również umiejętności manualne, uczymy się pracować w grupie, organizować czas i ciąć koszty. Przed nami stoi również zadanie zdobycia funduszy i podszkolenia się w zakresie najnowszych technologii, których będziemy używać.

Jednym ze sponsorów zawodów SAE Aero Design jest firma Lockheed-Martin