Nauka łączy pokolenia

By | 11 marca 2017

Dnia 9 marca 2017 roku  zagościliśmy w Domu Technika NOT na Zebraniu Plenarnym Koła Seniorów SIMP. Jest to Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich z ponad 90-cio letnią tradycją. Zostaliśmy zaproszeni by wygłosić prezentację pt. „Konstrukcja modeli samolotów bezzałogowych”.

W pierwszej części wystąpienia głos zabrał nasz opiekun naukowy dr inż. Radosław Górzeński opowiadając po krótce o naszej historii oraz działalności na Politechnice Poznańskiej i nie tylko. Następnie Krzysztof przybliżył dotychczasowe konstrukcje płatowców, technologie ich wykonywania oraz materiały jakie zostały użyte do budowy.

W części trzeciej Kuba omówił współczesne metody projektowania bezzałogowych statków powietrznych oraz przedstawił inżynierom jak wygląda proces przygotowań do zawodów od ogłoszenie terminu do stanięcia na podium. Na zakończenie nasi słuchacze zadali nam kilka pytań, a najciekawsze z nich to „Co trzeba zrobić by wygrać zawody?”. Wyrażając wdzięczność za wygłoszoną prezentację prezes stowarzyszenia, Pan inż. Wiesław Nowikowski na nasze ręce złożył podziękowania oraz wręczył dyplom uznania.

Każde tego typu spotkanie jest dla nas okazją to dzielenia się naszym doświadczeniem i pasją, co sprawia nam ogromną radość. W tym przypadku była ona szczególna, ponieważ uznanie w gronie inżynierów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem jest bezcenne.