Pierwsze obloty w sezonie 2017/2018

By | 15 stycznia 2018

Pewnie zastanawialiście się co u nas. Miniony czas był dla nas bardzo pracowity. Pod koniec lutego odbywają się zawody SAE Aero Design Mexico. Czasu jest niewiele, ale jesteśmy już na ostatniej prostej. Aby przetestować nasze modele wybraliśmy się na oblot na lotnisko Aeroklubu Poznańskiego w Kąkolewie.

Mimo ujemnej temperatury, styczniowy debiut zaliczamy do udanych. Pierwsza próba odbyła się dla bezpieczeństwa ze skrzydłami o rdzeniu styropianowym. Za sterami stanął nasz doświadczony pilot Maciej. Jak zawsze okazał się bezbłędny.

W kolejnych lotach samolot kontrolowany był przez debiutującego w tym sezonie w roli pilota, Mateusza, który mimo małego doświadczenia poradził sobie świetnie. Nasz model latał bardzo poprawnie i stabilnie. Oczywiście dostrzegliśmy kilka niedoskonałości, jednak pewne poprawki takie jak wzmocnienie przedniej goleni podwozia załatwiły sprawę.

Mroźny poranek zrekompensowaliśmy sobie gorącą kiełbasą z grilla. Ten rytuał powoli staje się naszą tradycją.

Z niecierpliwością czekamy na zawody w Meksyku. Wszystko układa się pomyślnie, ale to nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Prace w modelarni trwają do nocy. Szykujemy się także na zawody na Florydzie i w Kalifornii. Czas ucieka nieubłaganie. Jak zakończy się dla nas ten pracowity sezon? Śledźcie nasze losy!

Jesteśmy także na facebook’u: https://pl-pl.facebook.com/AKLAeroDesignPoznan