Trening z Pszczołą przed zawodami SAE Aero Design West

By | 14 kwietnia 2015

W niedzielę 12 kwietnia 2015 postanowiliśmy skorzystać z pięknej pogody i po raz kolejny oblatać nasz mniejszy samolot – Pszczołę.

Zawody SAE Aero Design East były dla nas ogromną nauką. Po powrocie do Polski, postanowiliśmy, że zrobimy wszystko aby w trakcie edycji zachodniej zawodów nie popełnić błędów, które zdarzyły się na Florydzie. W związku z tym, wolny czas poświęciliśmy na dokładną analizę wszystkich części konkursu, zaczynając od prezentacji technicznej, poprzez konstrukcję samolotów i kończąc na wykonanych lotach. Ostatni, najważniejszy i najbardziej widowiskowy element zawodów musiał zostać dopracowany w każdym szczególe. Dlatego po wielu godzinach poświęconych na oglądanie nagrań z lotów na Florydzie, podjęliśmy decyzję o zbudowaniu kolejnego egzemplarza Pszczoły. Wytrwałość i odrobina kreatywności pomogły nam skonstruować samolot.

W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się , aby przede wszystkim przećwiczyć moment wyrzucania samolotu z ręki. Dobra technika rzutu ma wielki wpływ na przebieg lotu samolotu. Gdy zostanie rzucony ze zbyt małą siłą lub pod nieodpowiednim kątem, z pewnością nie wzbije się w powietrze. Maciej, nasz pilot oraz Krzysiek, wyrzucający samolot na zawodach, przećwiczyli kilkukrotnie wystartowanie samolotu. Film z oblotu możecie zobaczyć TUTAJ.